7. הורים למתבגרים ולזוגות צעירים
זוגות רבים המגיעים לגילאי ה 50, זוכים לאתנחתא. הילדים גדלו, קיים שיפור משמעותי בתנאים הסוציאליים במקום העבודה, המשכנתא כבר מאחורינו או עומדת להסתיים, מרגישים עדיין צעירים ובריאים, יש יותר כסף פנוי וזה הזמן להגשים חלומות נעורים. רוצים מכונית חדשה, לטייל בחו"ל, לרכוש דירה נוספת להשקעה ועוד.

בנקודה זו בחיים היעוץ חשוב ביותר, כיון שיש בלבול רב בין המצוי לרצוי. חייבים להיערך לקראת הבאות.

זה הזמן לעשות בדק בית בכל הנוגע למוכנות לקראת פרישה, פנסיה, ביטוחים רפואיים, עזרה לילדים בלימודים אקדמיים, חתונה ורכישת דירה. אחת הדילמות היא האם לרכוש דירה לצורך השקעה, בכדי לממן את הפנסיה העתידית או לפחות חלק ממנה. פיתרון הדילמה מחויב להיעשות לאחר ניתוח מעמיק של תיק המשפחה, כיון שהזוג עלול למצוא את עצמו במבוכה רבה מספר שנים לאחר קניית הדירה, עם נישואי הילד הראשון. אז, הילד ידרוש את עזרת הוריו וברוב המקרים יקבל הילד את הדירה למגורים ללא תשלום. כאן ההשקעה תפסיק להניב פירות ותסבך את העניינים עוד יותר, כשהילד השני יתחתן.

מטרת היעוץ היא לקבוע את הגבולות הברורים בין המצוי לרצוי, להיערך לפרישה בצורה הטובה ביותר ולקבוע יעדים כלכליים ואם אפשר גם להגשים חלומות.

סיבה נוספת ליעוץ היא תמיכת ההורים בזוג הצעיר. בימינו, מקובל מאוד כי ההורים עוזרים לזוג הצעיר בדרכים רבות כגון: שמירה על הנכדים, הוצאתם מהגן בשעות הצהריים, מגורים בבתיהם עד אשר ירכשו דירה, עזרה כספית ועוד. ההורים רוצים לעזור והזוג הצעיר מעוניין בעזרה. עד כאן הרמוניה. אבל לעיתים קורה כי ההורים מרגישים נסחטים בידי ילדיהם ובני זוגם. זה מצב מביך מאוד, המעמיד את ההורים במתח והרגשה לא נעימה. לכן, הדרך הטובה ביותר היא לבוא ליעוץ משותף במטרה ליצור תכנית כלכלית משותפת, שתגדיר גבולות ברורים ומסגרת על ציר הזמן תוך התייעלות במטרה להגשים יעדים כלכליים בעתיד, כדי שההורים לא ירגישו מנוצלים לרעה.

מטרת היעוץ היא להציב יעדים כלכליים מדויקים בפני הזוג הצעיר על ציר הזמן, כשתפקיד ההורים הוא לסייע במידת האפשר.

קבוצות ייחודיות ראשי